ניקוי רעלים על פי הרמב"ם

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

ניקוי רעלים הוא מושג מתחום הרפואה המשלימה המבטא תהליך בו לרוב בעזרת כלים כגון תזונה, תוספים, חוקן ועוד, הגוף פולטניקוי רעלים על פי הרמב"ם החוצה את הרעלים שהצטברו בתוכו במהלך החודשים והשנים, אותם חומרים אשר אינם בריאים לגוף האדם בטח ובטח כאשר הכמות היא גדולה ולאורך זמן.

החיים העמוסים והלחוצים, התזונה הלקויה ולעיתים חסרת ערכים, זיהום האויר, המים הפחות איכותיים, רעלים סביבתיים שונים ועוד מבחר גורמים מביאים אנשים רבים לבצע ניקוי רעלים אחת לתקופה.

קיימות שיטות וגישות שונות בהם ניתן לבצע ניקוי רעלים כאשר כל אדם אשר בוחר לבצע תהליך כזה, חשוב מאוד שיבין את התהליך, מה בדיוק הוא הולך לעבור, כיצד זה יכול להשפיע על גופו ועל חייו. כאשר אדם בוחר לעבור ניקוי רעלים בשיטה כלשהי חשוב לא פחות להרגיש חיבור טוב למטפל עמו הוא בוחר לבצע את תהליך הניקוי לא פחות מחיבור לשיטת הניקוי עצמה שכן התמיכה הרגשית חשובה לא פחות.

מהי גישת הרמב"ם לבריאות הכללית של האדם?

גישתו של הרמב"ם לבריאות הייתה רפואה מונעת, צריך למנוע מחלה ולא לטפל במחלה מה שאומר שעל האדם לבחור לחיות בצורה מסוימת – אורח חיים בריא.
נקודת המוצא שלו הייתה שהאדם בבסיסו הינו בריא ואורח החיים הנכון מסייע לו לשמור על בריאותו, כאשר הדגשים שלו היו על תזונה נכונה ומיטיבה לצד פעילות גופנית.
המיקוד שלו היה בהימנעות מגורמים מזיקים למשל אכילת מזונות אשר פוגעים בגוף והתמקדות במזונות מחזקים המיטיבים עמו וחיוניים לתפקודו.

כיצד הרמב"ם רואה את תזונת האדם?

הרמב"ם מתייחס לשני רבדים מבחינת התזונה – תזונה נכונה וצירופי מזונות.
מטרת התזונה היא לאפשר לגוף לקיים את עצמו ולתפקד בצורה נכונה ויעילה, לכן חשוב להקפיד להכניס לגוף אך ורק מרכיבי מזון אשר מתאימים לו ואינם גורמים לו נזק.
מבחינה של צירוף מזונות הרמב"ם הבין את חשיבות שילוב המזונות, ישנם מצבים ששילוב של מזונות מסוימים יצור קושי וישפיע בצורה לא טובה על מערכת העיכול לעומת זאת יש שילובי מזון אשר יחזקו את הגוף ואף יסייעו לו בעיכול נכון ותקין של המזון וספיגתו.
הדגשים של הרמב"ם בהקשר של תזונה כללו דגש על איכות המזון, מזון טרי ולא מעופש, התאמת התזונה למזג האוויר ועונות השנה והמעטה באכילת בשר.

למה עוד מתייחס הרמב"ם בגישתו הבריאותית?

הרמב"ם, בשל הידע הנרחב שלו והבנתו העמוקה והייחודית במגוון עצום של תחומים הקשורים ומשפיעים על האדם ובריאותו, התייחס לחשיבות של פעילות גופנית, שתיית מים איכותיים, הקפדה על שינה מספקת וטובה, חיי המין והנפש – יש לספק את הכל במידה הנכונה, בצורה מאוזנת. הבריאות הכי טובה מושגת על ידי מניעה וכוללת מכלול של דברים כפי שציינו שזה הרגלי חיים בריאים ונכונים.

מהי תזונה מנקה על פי הרמב"ם?

כפי שכבר הבנו הרמב"ם שם דגש על מניעה אך יחד עם זאת הבין כי לעיתים יש צורך לפעול לאחר מעשה.
על פי גישתו הדבר הראשון שצריך לעשות זה הפסקה מידית של הכנסת חומרים לא בריאים לגוף – הפסקה של אכילת מזונות וחומרים אשר אינם חיוניים לתפקודו התקין של הגוף שאף עלולים לפגוע בו.
בנוסף לשינוי התזונתי הכללי, יש לחזק תזונה מנקה, שאלו מזונות אשר מסייעים בסילוק פסולת מהגוף.
בהתייחסותו הרחבה לאדם בתהליך ניקוי רעלים ממליץ לשלב פעילות גופנית אשר ממריצה את הגוף ואת יכולת פינוי הפסולת שלו, כמובן להקפיד על שינה ושתיית מים איכותיים וחשוב לא פחות רוגע נפשי.

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!