מאכלים לא מומלצים לניקוי רעלים

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

תזונה לקויהטיפול של ניקוי רעלים כרוך במספר שינויים בהרגלי האכילה ואורח החיים, אך יש לזכור שהמצב ישתפר ויהפוך להיות קל יותר, עם ההשבה ההדרגתית של המזונות לאחר תכנית הניקוי.

מזונות מסוימים משפיעים על תפקוד המערכת החיסונית ומפחיתים את יכולת הגוף להילחם בזיהום, ולכן, כשהמטרה היא לעבור תהליך ניקוי רעלים בהצלחה, ולעצור את התפשטותם בתוך הגוף, מומלץ להתחיל בהימנעות מהמזונות המזיקים לתהליך.

מאכלים מהם יש להימנע במהלך ניקוי רעלים

זהו סיכום טוב של המזונות מהם מומלץ להימנע במהלך תכנית ניקוי רעלים:

סוכרים – כולל דבש, סירופ, שוקולד, סילן, וסוכרים מוספים. ממתיקים מלאכותיים עשירים בסוכר ומפריעים לתהליך ניקוי הרעלים. זהו אתגר משמעותי ביותר היות וסוכר ונגזרותיו נמצא כמעט בכל דבר ומתחפש בצורות שונות תחת שמות שונים. יש להתרחק אף ממשקאות קלים ולקרוא תמיד את תוויות המזונות על מנת לוודא שאינם מכילים סוכרים. יש להיזהר במיוחד ממשקאות המכילים אספרטיים המחלישים את המערכת החיסונית.

אלכוהול – כולל יין, בירה, משקאות אנרגיה, ומשקאות חריפים. שתיית כמויות גדולות של אלכוהול מובילה לירידה זמנית ברמת הסוכר בדם, ומשקאות אלכוהוליים מלאים בדרך כלל ברמות גבוהות של פחמימות וסוכרים. בטווח הארוך, צריכת אלכוהול נוטה להפחית את יעילות האינסולין, המוביל לרמות סוכר בדם גבוהות יותר באופן עקבי. אלכוהול משפיע לרעה אף על המערכת החיסונית ותפקוד המעיים ומונע מהגוף לסלק רעלים באופן טבעי.

בשרים – כל מוצרי הבשר השמן, בשרים של מעדניות ובשרים מעובדים וארוזים, מעושנים או באריזת ואקום המכילים חומרים מלאכותיים המזיקים לבעלי מערכת עיכול חלשה. בשרים מעובדים ובשרים של מזון מהיר מלאים בכימיקלים, פוספטים וסוכרים.

משקאות אחרים – כגון קפה, תה שחור, משקאות דיאט ומשקאות מתוקים מוגזים רגילים, משקאות אנרגיה, משקאות המכילים קפאין, ומיצי פירות עשויים לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם, אך הבעיה העיקרית היא שהם מחלישים את יותרת הכליה ועלולים לפגוע במערכת החיסונית. קפה מכיל אף עובש, ויש להימנע אף מקפה ותה נטולי קפאין, היות והם מכילים רמות מסוימות של קפאין.

תבלינים. כגון קטשופ, מיונז, חרדל, חזרת, רטבים חריפים, רוטב סויה, רסק עגבניות, ורטבים לספגטי. תוספות תיבול אלו מכילות כמויות גבוהות של סוכרים נסתרים. תבלינים נוטים בדרך כלל להיות עשירים בסוכרים ומפריעים לתהליך ניקוי הרעלים. מומלץ לתבל סלטים ברוטב חלופי של חומרים טבעיים כגון רוטב שמן זית ומיץ לימון טרי.

מאכלים מטוגנים – בתהליך ניקוי רעלים יש להימנע מטיגון מזונות בכל סוגי השמנים השונים, כולל שמן בוטנים, שמן תירס שמן קנולה, ושמן סויה, העשויים להכיל מזהמים עם עובש.

מזונות מעובדים – יש להתרחק מכל המזונות המעובדים ולהקפיד שכל הארוחות והחטיפים בתכנית ניקוי הרעלים יורכבו ממזון בריא וטבעי. זה כולל את כל המזונות הארוזים, המהירים, ומזונות במסעדות.

מוצרי חלב – למוצרים אלו יש מספר יתרונות, כגון סידן וחלבון, אך ניתן לקבל חומרים מזינים אלו ממקורות אחרים. מבוגרים רבים סובלים מרגישות עיכול קלה למוצרי חלב, ובדרך כלל עשירים מוצרים אלו בסוכרים, לכן הם פשוט אינם משרתים את מטרות ניקוי הרעלים. יש להימנע ממוצרי שמנת, גלידה ויוגורט, המשמשים לשיפור מרקם מזונות והוכחו כגורמי דלקת בגוף. בתכנית ניקוי רעלים מומלץ להחליף מוצרי חלב בחלב שקדים או חלב קוקוס.

מזונות המכילים סויה – רכיב זה אכן נחשב בדרך כלל במזון בריאות, אך קיימות מספיק ראיות המצביעות על מוצרי סויה מעובדים הנחשבים כרעילים גוף ומקשים עליו לספוג מינרלים חשובים. בתהליך ניקוי רעלים מוצרים אלו אינם מועילים, שכן זה הזמן בו הגוף צריך להיות מוזן באופן מלא.

אורז לבן – זהו מזון נפוץ וסטנדרטי, למרות המגמה של אכילת פסטה, אורז ולחם מחיטה מלאה. אורז לבן עובר תהליך עיבוד ונחשב לפחמימות מזוקקות מזויפות מהן יש להימנע בתהליך הבריא של ניקוי רעים.

פחמימות. הכרחיות לבריאות לטווח הארוך ותפקוד המוח, אבל לא פחמימות פשוטות הכוללות סופגניות, לחמים, כעכים וממתקים. אלו הם מזונות מעובדים ביותר. בתזונת ניקוי רעלים מומלץ לאכול רכיבים המכילים את כל הוויטמינים, המינרלים והסיבים המעודדים את הבריאות.

חצילים – שייכים למשפחת הסולניים, ויש להימנע מהם למשך תקופה של כשלושה שבועות להשלמת תכנית ניקוי הרעלים. הם משפיעים על מחלות מפרקים, ומחלות מעיים דלקתיות.

פיצוחים – כולל בוטנים, חמאת בוטנים, אגוזים ושרעים. הם בדרך כלל מזוהמים בגלוטן ומפריעים לתהליך ניקוי הרעלים.

בנוסף, קראו על מה כן מומלץ לאכול לניקוי רעלים

אולי יעניין אותך גם:

ניקוי רעלים על פי הרמב"ם

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!