ניקוי רעלים לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

ניקוי רעלים מיגרנות וכאבי ראשאנשים מהסובלים ממיגרנות, חיים עם כאבי הראש כחלק מהחיים, כשהחרדה משתלטת על גופם. שהייה בחדר חשוך היא שיטת הטיפול הנפוצה להקלת הכאבים, והמצב משפיע עליהם ועל כל המשפחה.
מיגרנות חמורות מורכבות מהילות, המשפיעות לחלוטין על עיוות הראייה באמצעות "כתם" גדול המערפל את הראייה. זהו מצב מתיש, מלווה בבחילות ומפחיד ממש. כאבי הראש עשויים להתרחש פעמיים או שלוש פעמים בשבוע, ללא סיבה נראית לעין, בכל זמן. רופאים קובעים תרופות שונות למצב, ולעיתים אף נוגדי דיכאון, אך אלו אינם עובדים במקרה הרע, ומקלים מעט את המצב במקרה הטוב.

הגורמים העיקריים למיגרנות וכאבי ראש

חוסר איזון בכימיית המוח, במיוחד ברמות המוליך העצבי משפיע באופן משמעותי על הרגשות, ההתנהגות ומחזור הדם במוח. נוירוטרנסמיטורים הם חומרים כימיים המעבירים אותות בין העצבים. גודל כלי הדם בראש, כמו גם היבטים אחרים, נשלטים על ידי אותות המשודרים לאורך העצבים.

בדרך כלל, חלק המוח שולח אותות לאורך העצבים, לשמיר גודל קבוע של כלי הדם בראש. כלי דם מוגדלים יוצרים כמות עצומה של כאב, המתבטאת במיגרנה. סרוטונין ונוראפינפרין הם שני נוירוטרנסמיטורים עיקריים הבנויים במוח לשליטה על גודל כלי הדם, ותפקודם עשוי להיפגם כתוצאה מתגובות אלרגיות, דלקת, קליטה ירודה של חומרים מזינים למוח, חילוף חומרים לקוי, כימיקלים והפוגעים בגוף. רעילות מעיים משמעותית בייצור רעלים, ומשפיעה על התפתחות מיגרנה.

שיטות ניקוי רעלים להקלת מיגרנות

תכניות ניקוי רעלים הן המענה האופטימאלי למיגרנות. מעבר למזון בריא, שיטות הרפיה, צריכת תוספי תזונה וויטמינים, הן שיטות חלופיות לצריכת תרופות, המייתרות את השפעת תופעות הלוואי. התהליך משיב את התקווה לסובלים מכאבי הראש, ורמות הסרוטונין, המשפיעות על הדיכאון המלווה את המיגרנות, עולות.

שיטות ניקוי רעלים מספקות חומרים מזינים למוח לייצור מוליכים עצביים. השיטות כוללות תוספי תזונה יומיים להגדלת רמות הסרוטונין והנוראפינפרין, בתוספת נוגדי חמצון, חומרים אנטי אלרגיים, חומרים לתמיכת קרום התא, מרקי סופרפוד, ותזונה מיוחדת להפחתת כמות התגובות האלרגיות והדלקתיות. תשומת לב מיוחדת ניתנת אף לסיבוכי מעיים העשויים לאפשר לחומרים אלרגיים גדולים לחדור לזרם הדם, להרעיל גם את הכבד ולהוביל לאובדן נוירוטרנסמיטורים.

פורמולת נוירוביולוגיה. זהו תוסף המקל על ייצור הסרוטונין במוח, במטרה לספק לו חומרים מזינים הדרושים להקלת ייצור הנורפינפרין במוח והפחתת התגובות האלרגיות. כשסרוטונין ונוראפינפרין שאבדו מוחלפים באופן טבעי, ניתן להשיג שליטה על כאבי ראש ולמנוע אותם. צריכה יומית של נוסחה זו מסייעת לשמירת מצב קבוע של מניעת הישנות ההתקפים. כל המרכיבים בנוסחה הם חומרים מזינים.

תוספים וויטמינים. מבוגרים יכולים לצרוך תוספים אלו בבוקר עם הארוחה, או כפי שהורה הרופא. ויטמין C יש לקחת בכמות של 160 מיליגרם, ויטמין B בכמות של ארבע מאות מיקרוגרם, ומגנזיום בכמות של 1,300 מיליגרם. בנוסף יש לקחת אשלגן, סידן, ואומגה 3 שמנים, הפועלים כנוגדי דלקת. מטרת הוויטמינים, המינרלים, והתוספים היא השלמת חוסרים תזונתיים בגוף.

גינקו בילובה – מומלץ להקלת זרימת כלי הדם במוח.
כורכום – מומלץ בשל התכונות האנטי דלקתיות שלו, ניתן לקחת שש מאות מיליגרם פעם עד פעמיים ביום.
בנוסף קיימות שיטות תזונה ושינויים באורח החיים. אלו כוללים:
מים – מנגנון הגוף משתמש במים לחיסול רעלים, המסתם בשומן, והפרשתם על ידי הכליות והעור. שתיית שפע מים מינרלים או מסוננים מאפשרת לגוף להפריש במהירות מוצרי פסולת מסיסה. מים חשובים אף בהעברת חומרים לאורך מערכת העיכול.
קפאין – בעל השפעה מזיקה על מערכת הלב וכלי הדם ועלול להחמיר תסמיני מיגרנה. יש להקפיד על הגבלת צריכת הקפה לכוס אחת בלבד ליום, ולהימנע מצריכת מזונות ומשקאות המכילים קפאין.

הפחתת מתחים -בנוסף לפעילות גופנית, יש ללמוד שיטות להפחתת מתחים, ושינוי תפקוד מערכת העצבים, רמות ההורמונים וכימיית הגוף. מתח עשוי להפעיל אנזים הממיר טריפטופן לחומר רעיל במקום סרוטונין. רמות לחץ יומיומיות גבוהות עשויות להוביל למחלות. לכן מומלץ לתרגל שיטות כגון יוגה, מדיטציה, רוחניות, פסיכותרפיה וכל שיטת הרפיה המסייעת להרגעת הגוף והנפש ושיפור בכאבי הראש.

פעילות גופנית –  פעילות גופנית היא חלק חשוב מתכנית ניקוי רעלים. התרגילים קובעים את קצב חילוף החומרים, מגבירים את זרימת הדם, מפחיתים לחצים וחיוניים לחמצון התאים. מומלץ לבחור פעילות גופנית מהנה ולבצע אותה במשך עשרים דקות לפחות מידי יום, להגברת קצב הלב והנשימה. ניתן לצאת להליכה או לבחור פעילות אירובית המפעילה קבוצות שרירים גדולות, לצאת לריצה, שחיה, חתירה, טיפוס במדרגות, רכיבה על אופניים, ושיעורי התעמלות או ריקוד, להפחתת אפשרות הישנות התקפי המיגרנה.

הורמונים – עשויים להשפיע על כל הגוף, ולכן יש לבדוק את הורמוני בלוטת התריס באמצעות בדיקות דם מתאימות, ולטפל בהתאם בכל בעיה.

אולי יעניין אותך גם:

ניקוי רעלים על פי הרמב"ם

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!