צום מיצים

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

צום מיציםמדהים להיווכח כיצד אנשים מגיבים כשאינם אוכלים מזונות רעילים, וכמה פעמים אכילה מתבצעת מתוך שעמום, כעס, או רגשות אחרים. הסיבה העיקרית בגללה אנשים מתחילים תוכניות לניקוי רעלים היא קבלת נקודת פתיחה טובה לירידה במשקל, לסייע לגוף להתאושש ממחלה, או להיפטר מרעלים וכימיקלים.

נטורופתים רבים סבורים כי האיברים הפנימיים של הגוף נושאים רירים המהווים מחסום הגנה בין התאים הרגישים לבין העולם "בחוץ". מעברי האוויר ומערכת העיכול נחשבים ככלים "חיצוניים" לגוף, המחדירים אליו רכיבים שונים.

עקביות ועובי מחסום ההגנה המצפה את הגוף משתנה. במצב של בריאות, הרירים נותרים כמחסום הגנה דק. אך מצבים בריאותיים כרוניים מותירים הצטברות ליחה הסותמת את המערכת, ומתנהגת כמו מלכודת למוצרי פסולת כגון תאים מתים, המצטברים בגוף לטווח הארוך.

אופן ביצוע צום מיצים מהיר

מומלץ להתחיל את הצום ביום שישי, כך שניתן יהיה לקחת את הזמן להירגע ולהפיס את הדעת. שלושת הימים הראשונים של הצום הם הקשים ביותר, היות והגוף נפטר מרעלים. למרות שאדם עשוי לחוות כאבי ראש או בחילות, יש לזכור כי אלו תופעות לוואי נורמאליות של ניקוי הרעלים.

טרם תחילת צום המיצים, מומלץ להתחיל בהדרגה, במשך מספר ימים, להפחית את שתיית הקפה ועישון הסיגריות, כך שהתהליך לא יתבצע בבת אחת. המפתח הוא ללמוד להיות עדין עם הגוף.

כדי להתחיל, יש לרכוש מספיק אספקה לחמישה עד שבעה ימים. הצום יהיה קל יותר להתמודדות עם מתייחסים אליו כאל תהליך נסיגה ללא התמודדות עם העולם שבחוץ. אך אם לא ניתן לקחת חופשה מהעבודה, ניתן לבצע את הצום במשך סוף שבוע ארוך.

יש להצטייד במסחטה, גזרים, תפוחים, כרוב ולימונים. ניתן להרכיב מיץ משלושה גזרים, תפוח, מספר עלי כרוב ולימון. אפשר להכין קוקטייל טעים ולשתות אותו מידי שעה עד שלוש שעות. מומלץ לדלל את המיץ עם חמישים אחוז מים. חלק מהאנשים אינם אוהבים את הטעם של מיץ מדולל, והחלופה היא לשתות כוס מים ולאחר מכן לשתות את המיץ. ההשפעה זהה וטעימה יותר.

כשמדברים על צום מיצים, בדרך כלל הכוונה היא למיץ ירקות טרי. מיץ פירות נוטה להיות מתוק מידי לצום נוח. יחד עם זאת, ניתן לבצע ניסויים ולהגיע למשטר הצום הטוב ביותר באופן אישי. כל עוד התוצאות חיוביות, אין משמעות לדרך בה מקבלים אותן.

כשמבצעים צום מיצים בפעם הראשונה, וחווים רעב בלילה, ניתן לאכול סלט ירקות טריים עם לימון בלבד, ללא מלח, שמן או רוטב, ולמחרת להמשיך בצום. יש להקפיד על שתיית שפע מים, ובמקלחת לנקות את העור עם פילינג. מומלץ לבצע את הצום במשך שלושה ימים לפחות, כדי לשמור על איזון הגוף, ולהקפיד להתייעץ מראש עם הרופא.

יתרונות צום מיצים

הליך זה נושא מספר יתרונות, אך בעיקר הוא מסייע להיפטר מרעלים ומהתמכרויות לסוכר, מלח, קפאין, מזון מהיר ומזונות מעובדים. בנוסף, צום מיצים משפיע באופן חיובי על הגוף, הנפש והרוח. צום מיצים מבטל ריריות רעילה של מזונות רגילים בתזונה כגון קמח מזוקק, סוכר, קפאין, או משקאות משכרים, ומעורר את פעילות מערכת העיכול.

הצום מפחית את נוכחות החומרים המגרים ותוצאות הליחה, מסיר את העודף הרירי, התאים המתים והחומרים הרעילים האחרים ומספק אף שפע חומרים מזינים אותם מנצל הגוף באופן מיידי על מנת להירפא.

מיצים טבעיים עשירים ביותר במרכיבים בסיסיים המועילים בנרמול איזון חומצה בסיסית בדם וברקמות. מיצי פירות וירקות טריים אינם דורשים עיכול, וכמעט כל החומרים המזינים החיוניים משתלבים ישירות בזרם הדם.

חסרונות צום מיצים

תהליך זה כרוך בהגבלת קלוריות חמורה המתבססת על שתיית מיץ בלבד. שיטה זו של ניקוי רעלים אינה יעילה ואינה בטוחה. צום מיצים אינו פתרון לטווח הארוך לירידה במשקל, ועשוי להיות מסוכן. לא קיימות ראיות מדעיות מספיקות ליעילות התהליך, וכשמגבילים את הקלוריות באופן כה כבד, ניתן לרדת במשקל, אך לאחר הצום המשקל חוזר והגוף סובל מחסרים תזונתיים.

ואין זה הכול. תכניות ניקוי רעלים רבות מגבילות לצריכה של פחות מאלף קלוריות ליום, שזה מחצית מסך הקלוריות להם זקוקים רוב האנשים. בצום מיצים, הגוף פועל כמו "על אדים" וסובל מחוסר חלבונים, מצב המוביל להתפרקות רקמת שריר, כך שהצום מוביל לאיבוד שריר, ולא לאיבוד שומן.

כשלא מעניקים לגוף באופן קבוע את האנרגיה לה הוא זקוק, מכניסים אותו למצב רעב, המקשה הרבה יותר על ירידה במשקל. צום מיצים גורם לגוף לשנות את קצב חילוף החומרים שלו, ולהאט את התפקוד, כך שהגוף נצמד לכל קלוריה, היות ו"אינו יודע" מתי יקבל את מנת האנרגיה הבאה שלו.

אולי יעניין אותך גם:

מתכון לסופגניות שלא דורשות ניקוי רעלים לאחר אכילתן

איך שומרים על אורח חיים בריא לאחר הליך ניקוי רעלים?

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!