אירידיולוגיה וניקוי רעלים

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

אירידיולוגיה היא מחקר קשתית העין, החלק הצבעוני של העין, והיא משמשת לקביעת בעיות בריאותיות אפשריות. אירידיולוג מאתר גוונים וסימונים מסוימים באזורים השונים של העין המצביעים על השתקפות המתרחש בגוף, או אף מצבים בריאותיים שהתרחשו בעבר.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של אירידוילוגיה הוא שניתן להשתמש בה כשיטה מונעת. השאיפה היא לזהות מוקדם ככל הניתן את הסימנים בקשתית, כך שניתן לסייע במניעת סיבוכים בריאותיים אפשריים באמצעות הצבעה על הכיוון הנכון לטיפול הדרוש. זהו אינו כלי אבחון, אלא שיטת הדרכה וקבלת תובנות שימושיים ביותר לגבי המצב הבריאותי.

הסימנים, או בשפה המקצועית, הנגעים בקשתית, נוצרים באמצעות דחפים עצביים חריגים, הגורמים למבנים בקשתית לסטות מהמבנה הרגיל שלהם. מצב זה מתגלה תחת אור בהיר, ומוביל להופעת גוונים וסימוני סיבים שונים המופיעים בקשתית. חלק מהסימנים המופיעים מציינים את הצורך בתכנית ניקוי רעלים.

האופן בו עובדת אירידיולוגיה לניקוי רעלים

כשעל הסיבים הלבנים בעין מופיעים גוונים כחולים, פירוש הדבר הוא שהגוף נמצא במצב חומצי שאינו בריא. זוהי תופעה חמורה למדי. אך כשהבדיקה מגלה בנוסף גם גוון צהוב, מדובר בבעיות נוספות כרוניות יותר, המעידות על עומס במערכת הלימפה.

מערכת הלימפה היא אחד ממנגנוני ניקוי הרעלים הטבעיים של הגוף. תפקידה לשמור על ניקיון התאים מחדירת רעלים וחיידקים, לתמוך בחסינות הגוף ולהעביר שומנים וויטמינים מסיסים בשומן לכל הגוף.

מעניין לציין שהקרומים הריריים של המעיים מכילים פונקציה של אזורים השייכים לרקמת הלימפה. תפקידם הוא למנוע חדירת רעלים, חלבוני מזון שאינם מעוכלים וחיידקים לזרם הדם, וזהו בדיוק המקום בו ניקוי מעיים יסודי מסייע לניקיון מערכת הלימפה.

גוונים כהים על הקשתית מצביעים על העובדה לפיה רמת החומציות של הקיבה עוברת את רמות התקינות, מצב המתרחש כתוצאה מאכילה מוגברת של סוכרים, ואילו גוון צהוב בתוך המעגל הסובב את הקשתית מצביע על כך שהבעיה הפכה להיות כרונית מעט יותר. הערוצים הזעירים היוצאים מהאישון מציעים על נוכחות טפילים העלולים לגרום לחסכים תזונתיים. ניקוי מעיים מסייע לניקוי מערכת הלימפה והסרת כל הטפילים.

טפילים תורמים אף לעייפות, משקל עודף, בעיקר סביב פלג הגוף העליון, או לתת משקל, מצב בו נשדדים החומרים המזינים מהגוף. מצבים נוספים הנגרמים כתוצאה מחדירת חיידקים הם עצירות, נפיחות בטן, תנודות סוכר בדם, ותשוקה למזונות מתוקים ושומניים במיוחד. טפילים עשויים אף לשחרר קורטיזול התורם לתחושות חרדה או נדודי שינה.

אירידולוגיה קובעת מצב בו מערכת העצבים נמצאת תחת לחץ, כשהמעגלים הלבנים והקשתות סביב העין מצביעים על כך. הערוצים הזעירים היוצאים מהאישון עשויים להצביע על נוכחות טפילים, תוך הרחבת הגוון באישון, המציין נוכחות רעלים המגיעים מהמעיים ועשויים להיות אחראים לכאבי ראש כמו גם השפעה על הריכוז.

גוון כתום בעיניים מציין שינוי של רמות סוכר בדם העשוי לגרום לתסמינים כגון תשוקה לסוכר וקפה, שינויים ברמות האנרגיה, תחושות עצבנות או עצב על קיבה ריקה, סחרחורת במצב של רעב, ודופק לב מואץ וחרדה כאשר רמות הסוכר בדם נמוכות.

הגוון הכתום בעיניים עשוי לציין משתנה רמות סוכר בדם שיכול לגרום לתסמינים כגון תשוקה סוכר ותשוקת קפה, שינויים ברמות אנרגיה, רגשות עצבניים או עצובים על קיבה ריקה, סחרחורת כאשר רעב, ופעימות לב מהירות וחרדה כאשר רמות סוכר בדם נמוך להתרחש (היפוגליקמיה).

אירידולוגיה מציגה אף בעיות הורמונאליות כגון מחזור חודשי שאינו סדיר, תסמונת קדם וסתית ואקנה. אנשים רבים אינם מודעים לקשר בין בריאות המעיים והבריאות ההורמונאלית, אך עדויות מדעיות חדשות מוכיחות כי חיידקים "רעים" המיוצרים באמצעות רעלים במעיים, משתמשים באנזים חיידקים להפעלה מחדש של אסטרוגנים "מתים" הנספגים אל הדם.

המלצות טיפול לאחר בדיקה אירידיולוגית

עם קביעת המצב הבריאותי הפרטני על ידי אירידיולוג, ניתן להכין תכנית טיפול מתאימה. לכל סוגי בעיות המעיים חשוב לאכל פירות וירקות רבים, המכילים כמויות נדיבות של סיבים הידועים ביכולתם למנוע את סרטן המעי הגס ויתכן שאף סוגי סרטן אחרים.

לאנשים הסובלים מבעיות הורמונאליות, במיוחד מצב של אסטרוגן מוגזם, מזונות אלו חשובים ביותר. ירקות ממשפחת הברוקולי, הכרובית והכרוב מכילים נוגדי חמצון טבעיים, הנוצרים על ידי הטבע ומשפרים את חילוף החומרים של אסטרוגן ויכולת הגוף לסלק עודף אסטרוגן.

כחלק מתכנית הבריאות וניקוי יעיל למעיים ולמערכת העיכול, יש להימנע מכל סוגי בשר אדום, עוף ודגים. הימנעות ממוצרים אלו מונעת אף מצבים רבים הנוצרים באמצעות צריכת הורמונים מלאכותיים הנמצאים בבשרים, כולל הורמוני לחץ והורמוני מין. עקבות של אנטיביוטיקה בבעלי חיים תורמים לחוסר איזון חיידקי מעיים הקשורים למחלות כבד, תאים חולים או הידבקות בנגיפים ומגוון רעלים מסכני בריאות אחרים.

עוד על שיטות האבחון האירידיולוגי

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!