איך משפיע תהליך ניקוי רעלים על דלקת מפרקים?

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

ניקוי רעלים לטיפול בדלקת מפרקיםדלקת מפרקים היא מחלה בה הגוף תוקף את הרקמות ואת הסחוסים, לעיתים ללא סיבה ידועה. בעוד שלרפואה הקונבנציונלית אין תרופה למיגור המחלה, אלא רק להשקטת הסימפטומים.

אחת האפשרויות העומדות בפני חולים הינה ניקוי רעלים באופן טבעי. כיצד פועל השיטה? מה היתרונות שלה והאם היא באמת יכולה לעזור?

מהי דלקת מפרקים?

ישנם שני סוגים עיקריים של דלקת מפרקים. דלקת מפרקים ניוונית הינה השכיחה יותר, בה המפרקים והסחוסים מתבלים, בדרך כלל בשל גיל מתקדם. דלקת זו לרוב תתרחש במפרקים הגדולים של הגוף, כמו הכתפיים או הברכיים, אך לעיתים גם באצבעות.

כתוצאה מכך המפרקים מאבדים מהיכולת התפקודית שלהם, מגבילים את התנועה ויוצרים כאבים שונים. דלקת מפרקים שגרונית הינה דלקת אשר לרוב תתקוף קהל צעיר יותר, והיא תתרחש במפרקים הקטנים של הגוף, כמו האצבעות וכפות הידיים. הדלקת תבוא לידי ביטוי בהתקפי כאב, נפיחות ואודם באזור המפרק, כמו גם עייפות ואובדן התיאבון.

מה יש לרפואה הקונבנציונאלית להציע לטיפול בדלקת מפרקים?

למרות שיש סוגים שונים של תרופות לטיפול בדלקת מפרקים, אין באמת ריפוי למחלה מאחר והרפואה לא מציעה פתרון לגורם, אלא רק לסימפטום, כמו תרופות לשיכוך כאבים, תרופות אנטי דלקתיות או סטרואידים.

יש לציין, כי לתרופות אלו השפעה על הבריאות הכללית של הגוף, מאחר והן מפחיתות את המערכת החיסונית ואך עשויות לפגוע בתפקודי הכבד.

מהו ניקוי רעלים לטיפול בדלקת מפרקים?

שיטות נטורופתיות לניקוי רעלים קובעות שהתהליך, אותו יש לבצע באמצעות הקפדה על תזונה מותאמת, ניתן לחלץ מתוך הגוף את הגורמים לדלקת המפרקים. חילוץ הרעלים מתמקד במערכת הכבד, שהיא זו שסופגת את כל מה שאנחנו אוכלים, ולכן, כאשר ננקה את הכבד מכל הרעלים, כך הגוף יוכל להבריא מן הדלקת.

לעיתים, תהליך ניקוי הרעלים מתחיל בצום מודרך, ולאחר מכן ניגשים אל דיאטה נטולת רעלים אשר מוציאה מתוכה את כל מה שעשוי לגרום להצטברות חומצה רעילה בין המפרקים והסחוס. לצורך כך, יש להוציא מהתפריט את המזונות הבאים:

  • מאכלים מעובדים ומשומרים
  • מאכלים המכילים בתוכם חומרי טעם
  • עגבניות, חצילים, פלפלים אדומים ותפוחי אדמה
  • ביצים
  • בשר אדום
  • קמח לבן
  • סוכר פשוט
  • מוצרי חלב

במקביל לכך, חשוב לחזק את הכבד באמצעות תזונה המגינה עליו מפני רעלים. לצורך כך, מומלץ לפתוח את הבוקר עם כוס מים מהולה במעט שמן זית ומיץ לימון. כמו כן, ניתן להיעזר בצמח שן הארי הידוע כמפנה רעלים ומסייע בהתמודדות עם בעיות מפרקים, גדילן המסייע לכבד בתהליך שיקום ומאפשר התמודדות עם דלקות שונות של הגוף ועלי ארטישוק.

מהן תופעות הלוואי של ניקוי רעלים?

הגוף מגיב באופן ישיר אל שינויי התזונה, ולעיתים ישנן ריאקציות שונות כתוצאה מהיציאה של הרעלים מתוך הגוף. אלו עלולות לבוא לידי ביטוי בפריחה בעור, פצעונים, עייפות וגם שינויים בתפקוד של מערכת העיכול. בנוסף, שינויים במצב הרוח עשויים לתקוף את הגוף במהלך תקופת ניקוי הרעלים, כגון כעס, עצבנות, דכדוך ועוד. ריאקציות אלו לרוב יחלפו בתוך זמן מה, אך מומלץ שלא לבצע את ניקוי הרעלים ללא הדרכה צמודה.

ניקוי רעלים באמצעות שיטת הרפואה הטבעית עשוי לסייע בהתמודדות עם דלקת מפרקים מתוך ראייה כוללנית של הגוף. יחד עם זאת, מומלץ לבצע את ניקוי הרעלים בהדרכה צמודה של איש מקצוע, על מנת להתאים את התוכנית התזונתית בהתאם למצב הדלקתי ובהתאם למצב הבריאותי של המטופל, על מנת להגיע לכדי התוצאות הטובות ביותר שיאפשרו להיפטר מהדלקת.

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!