תופעות לוואי לאחר ניקוי רעלים

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

תופעות לוואי לאחר ניקוי רעליםאנשים שעוברים הליכי ניקוי רעלים מהגוף, עושים זאת מתוך כוונה עיקרית לנקות את גופם מרעלים ומרדיקלים חופשיים. בעוד שתהליכים אלו מומלצים ביותר לאנשים המעוניינים להפחית במשקל ולשחזר את בריאות גופם, קיימים מספר היבטים עליהם יש לתת את הדעת בנוגע לניקוי רעלים, ובמיוחד יש להבין את תופעות הלוואי האפשריות.

חיוני להכיר את החסרונות והסיכונים האפשריים של ניקוי רעלים, במיוחד כשהתהליך מבוצע לראשונה, ואדם אינו מכיר את התהליך ואינו מודע לתופעות המתעוררות. מאמר זה מכסה את תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של ניקוי רעלים, כולל הסבר לסיבה להתרחשותן ומה ניתן לעשות על מנת למנוע מצבו אלו ולטפל בהם עם התעוררותם.

כאבי ראש

אמנם לא קיימת סיבה ברורה לתופעת לוואי זו, אך קיים קשר ישיר בין רעילות בגוף להופעת כאבי ראש. מצב זה מתרחש בדרך כלל בימים הראשונים של תזונת הניקוי, במיוחד בקרב אנשים המבצעים את התכנית לראשונה.

כאבי הראש עשויים להתבטא כהתקף מיגרנה, כאבי ראש פועמים או כאב ראש ממתח, ועשויים להימשך בין מספר דקות למספר שעות. אחת השיטות להתמודדות עם כאבי ראש במהלך ניקוי רעלים היא עיסוי. זרימת הדם במוח משתפרת וכך ניתן להקל על הכאב והמתח. חשוב אף לשתות שפע מים למניעת התייבשות.

הפרעות מעיים והטלת שתן תכופה

זוהי תופעת הלוואי השכיחה ביותר של ניקוי רעלים, שכן התהליך משפיע ישירות על מערכת העיכול. במהלך התכנית, הגוף נפטר מרעלים וכל רכיב אחר המהווה סכנה בריאותית אפשרית. השפעת הניקוי מעוררת פעילות מעיים תכופה, במיוחד במהלך היומיים-שלושה הראשונים.

רוב האנשים חווים התרופפות מעיים מתכנית הניקוי עקב ריכוז גבוה של חומצה בתכנית, במיוחד במהלך דיאטת מיץ לימון. צפויה אף הטלת שתן תכופה היות והרעלים מנוקים מהגוף באמצעות פסולת נוזלית. יש להקפיד על שתיית שפע מים להחלפת כל האלקטרוליטים שאבדו.

עייפות וחולשה

תסמינים אלו מתרחשים בדרך כלל בו זמנית, במיוחד בתכנית ניקוי רעלים אינטנסיבית, המתבצעת במשך למעלה מעשרה ימים. הגוף מתוכנת באופן טבעי להשתוקקות לתזונת מזון מוצק, ולכן מתעוררות תחושות חולשה ועייפות גם בהיעדר מאמץ פיסי. בנוסף, השרירים סובלים אף הם מעייפות בשל היעדר חלבון בתזונה.

השיטה הטובה ביותר להתמודדות עם תופעות אלו היא להימנע מסוגי עבודה ופעילות גופנית. כל התנסות במאמץ גופני עלולה לגרום לסיבוכים רציניים, כגון סחרחורת, קריסה פתאומית או איבוד ההכרה.

גזים מתמשכים

זוהי תופעת לוואי נפוצה ביותר בניקוי רעלים, שכן הגוף מנסה להיפטר מהחומרים הרעילים. מומלץ למרוח שמן קמומיל על הבטן למזעור הגזים ומניעת הריח הנלווה.

רעב מוגבר

זוהי ללא ספק תופעת הלוואי המורכבת ביותר להתמודדות, היות והיא עשויה לגרום אף לתסמינים אחרים. ניתן לצפות לתחושת רעב עזה ותשוקה למזונות בימים הראשונים של תכנית ניקוי רעלים, כשהגוף מתקשה להסתגל להיעדר מזון מוצק, או לצריכה מופחתת של מזון. שתיית שפע מים יעילה להדיפת רעב, ובסופו של דבר תחושות אלו שוככות לאחר מספר ימים כשהגוף מסתגל בהצלחה לתכנית.

ריח רע מהפה ולשון מצופה

הגוון הטבעי של לשון בריאה הוא ורוד. ריכוז חומצה במערכת העיכול עשוי לתרום להופעת ריח רע מהפה במהלך תכנית ניקוי רעלים. בנוסף, עשוי להיווצר טעם רע מתמיד על הלשון, הופעת שכבת מראה קטיפתי חום, כתום או ציפוי לבן.

מצב זה מוביל אף להצטברות חיידקים ואם הוא מתמשך הוא גורם לקשיי נשימה. השיטה הטובה ביותר להסרת הציפוי מהלשון היא לצחצח אותה. המטרה היא להסיר את הצטברות העיסה על הלשון, לעבור על המשטח שלה שוב ושוב במידת הצורך.

לתכניות ניקוי רעלים יש בהחלט יתרונות רבים, אך גם מספר חסרונות. יחד עם זאת, תופעות לוואי אלו ניתנות היטב להתמודדות, כל עוד יודעים כיצד להתמודד עם כל תסמין. היתרונות הבריאותיים והאנרגיה המוגברת לאחר התכנית עדיין שווים ביותר את המאמץ וחוסר הנוחות הקל.

ראו גם:

אוכלוסיות סיכון שעבורם לא מומלצת תכנית ניקוי הרעלים

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!