קולון הידרותרפיה

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

קולון הידרותרפיההבריאות מתחילה במעי הגס, ולכן חשוב לשמור עליו נקי. רופאים מתייחסים היום לטיפול קולון הידרותרפיה כאל שיטה קלה ויעילה להכנה לקולונסקופיה, כשהתהליך שוטף פסולת ופתוגנים מהמעיים טרם ההליך. בשילוב עם תזונה בריאה, ניקוי המעי הגס הוא אחת השיטות הטובות ביותר לשמירת בריאות המעיים וכלל הגוף במצב מעולה.

כל תאי ורקמות הגוף, והכבד, שהוא האיבר המשמעותי ביותר לניקוי רעלים, מסתמכים על תפקוד תקין של המעי הגס, כך שניתן לנקות את הגוף מהרעלים. מוצרי פסולת של המזון הנאכל, שנותרו במערכת העיכול, נשלחים אל המעי הגס כדי שיפריש אותם בבטחה מהגוף.

כשהכול עובד באופן יעיל, המעי הגס מטפל בפסולת, ומפריש שאריות חומרים מזינים, כגון מים, אלקטרוליטים, וויטמינים, ממזונות מתעכלים. במהותו, המעי הגס מחליט ממה להיפטר ואלו חומרים מזינים חשובים להפצה בגוף. עכשיו, חשוב להבין שבעיות במעי הגס הן נפוצות יותר מכפי שרוב האנשים מאמינים.

חשיבות תהליך קולון הידרותרפיה

הסיבות החשובות לביצוע תהליך זה הן:

הצטברות צואה במעי הגס, למרות פעולת מעיים יומית – פסולת מצטברת על קירות המעי הגס, ויוצרת קרקע פורייה המושלמת לחדירת טפילים, שמרים, חיידקים ווירוסים רעים.

נזקים לטווח הארוך – הפסולת המצטברת חוסמת, בטווח הארוך, את המעיים, וההערכה היא כי אדם ממוצע נחשף ליותר מ-123 כימיקלים רעילים מידי יום המגיעים ממזון, מים, אוויר, מתח ומוצרי טיפוח אישי.

טיפול קולון הידרותרפיה נהדר למצבים הבאים:

  • כשאדם סובל מעצירות.
  • כשהוא מעוניין לשפר את בריאות המעי הגס שלו.
  • כשהוא מעוניין לתמוך בבריאות מערכת העיכול.
  • כשהוא מעוניין לנקות את מימי הגוף עד לרמה התאית.
  • כשהוא חווה תסמינים חמורים, כגון אקנה, כאבי גרון, כאבי ראש, פריחות וגירויי עור, שרירים וכאבי מפרקים, כאבי גוף כלליים, הפרשות מהנרתיק וגרודים, עייפות וחולשה, בלוטות נפוחות, בחילות, חום נמוך ודיכאון.
  • כשהוא מעוניין לשטוף חיידקים רעים, שמרים, ריריות וצואה ישנה מהמעי הגס.

במהלך הטיפול במעי הגס, מטפל מיומן משתמש במים חמים כדי למלא בעדינות את המעי הגס ולשטוף אותו. תהליך זה עשוי להרגיש מוזר בתחילה, אך הוא מנקה את המעי הגס באופן יסודי יותר מאשר טיפולים רבים אחרים לניקוי המעי הגס. למעשה, התהליך כל כך יעיל לניקוי, שרופאים ממליצים עליו כעל הכנה יעילה לקולונסקופיה.

יתרונות קולון הידרותרפיה

זוהי שיטה מצוינת ובטוחה להתנעת המסע לבריאות, או כדי לשפר את תהליך הטיהור הטבעי המתרחש כחלק מתזונה בריאה. בין אם אדם זקוק לטיפול במעי הגס בשל מצב בריאותי, או שהוא מבקש לטהר אותו באופן יסודי יותר בסדרת מפגשים כשהוא מתחיל בתזונה חדשה, זהו טיפול קל, נטול כאבים, יסודי ופחות מבולגן מאפשרויות רבות אחרות.

קולון הידרותרפיה הוא שיטה אחת בלבד לטפל במערכת העיכול. בשילוב עם תזונה בריאה, טיהור, וחוקנים קבועים ניתן לרפא את המעיים וליצור שפע בריאות בקרב ילדים ומבוגרים. יתרונות נוספים של השיטה כוללים:

פעולת מעיים סדירה ומניעת עצירות – עצירות, במיוחד כשהיא כרונית, מובילה לתגובת עיכול איטית, המותירה יותר פסולת במערכת. מצב זה מגביר את הסבירות לשחרור רעלים למחזור הדם, מחלות שונות וגירויים, כגון טחורים ודליות.

הגברת ספיגת ויטמינים וחומרים מזינים – מעי גס שעבר הליך קולון הידרותרפיה מאפשר רק למים, ויטמינים וחומרים מזינים להיספג בזרם הדם, ואינו משחרר רעלים וחיידקים דרך דפנות המעי הגס. התהליך מנקה את הדרך לחדירת חומרים מזינים חיוניים המסתננים לגוף ללא הפרעה.

שיפור הריכוז – הצטברות ליחה ורעלים במעי הגס עלולה למנוע מהגוף להשיג את הדרוש לו לתפקוד תקין, גם אם אדם אוכל תזונה בריאה באופן עקבי. קולון הידרותרפיה מגביר את הערנות והריכוז, משפיע על יעילות העבודה, מערכות יחסים בריאות, ובריאות כללית.

נקודת פתיחה לתהליך ירידה במשקל – קולון הידרותרפיה מסייע לירידה במשקל בתוך חודש. המעי הגס הממוצע שוקל כארבע קילוגרם כשהוא ריק ויכול להכיל עד שמונה ארוחות לפני שעיכול מתרחש. ניקוי המעי הגס גורם לירידה משמעותית במשקל ומתניע את חילוף החומרים, כמו גם ממקד את תשומת הלב על בחירות מזון טובות יותר ואיכות חיים של כל הגוף.

הגברת פוריות – השומן מבוסס אסטרוגן, ובמצב של עודף, קשה להיכנס להריון. מעי הגס שעבר שנים של הצטברות פסולת עלול אף ללחוץ על הרחם ואיברי הרבייה, וגורם למתח. קולון הידרותרפיה פוטר את הגוף מכימיקלים ורעלים רבים המשפיעים על הביצית והזרע. נטורופתים רבים ממליצים לשני בני הזוג לעבור תהליך זה טרם הכניסה להריון.

שמירת איזון רמת חומציות בדם – מזונות הגורמים לחסימות מעי הגס יוצרים חומצה, במיוחד תזונת חלבון גבוה ללא מספיק סיבים. מצב זה מוביל לחולשה כללית בגוף. רקמת המעי הגס הופכת בסופו של דבר להיות חולה ומודלקת, ומפחיתה את יכולת המעי הגס לבצע את עבודתו. אם שמרים, פטריות, חיידקים, טפילים או חומר צואתי חודרים למחזור הדם והרקמות המחוברות, רמת ה-pH של הגוף יוצאת מאיזון.

חסרונות קולון הידרותרפיה

מדענים סבורים כי לא קיימות ראיות לעובדה לפיהן הליך זה מוביל לשיפור הבריאות באמצעות הסרת הרעלים, חיזוק האנרגיה ושיפור המערכת החיסונית. לדעתם, התהליך עשוי להזיק לעיתים, ולגרום לתופעות לוואי כגון התכווצויות, נפיחות, בחילות והקאות.

דאגות אחרות הקשורות לקולון הידרותרפיה הן הגברת הסיכון להתייבשות; ניקוב המעי הגס; הגברת הסיכון לזיהום. ושינוי באלקטרוליטים, אשר עלול להיות מסוכן במצב של מחלת כליות, או לב, או בעיות בריאות אחרות.

אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!