ניקוי רעלים באמצעות חליטות של צמחי מרפא

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

ניקוי רעלים באמצעות חליטת צמחי מרפאחליטת צמחים מתייחסת לשימוש בזרעים, פירות יער, שורשים, עלים, קליפה או פרחים של צמחים למטרות רפואיות. לרפואת הצמחים יש מסורת ארוכה של שימוש מחוץ לרפואה הקונבנציונלית. תחום זה הפך להיות יותר הזרם המרכזי, בשילוב עם התקדמות במחקר הקליני המראה את הערך הרב של חליטת צמחים בטיפול ומניעת מחלות, ובניקוי רעלים.

צמחי מרפא שלמים מכילים רכיבים רבים העובדים יחד לייצור השפעות בריאותיות חיוביות. גורמים רבים קובעים את מידת היעילות של הצמח. לדוגמא, סוג הסביבה, כגון אקלים ואיכות אדמה עליה גדל הצמח, משפיעים על יעילותו, כמו גם האופן והמועד בו קוצרים ומעבדים אותו.

השימוש בחליטות צמחים

השימוש בחליטות צמחיות עלה באופן משמעותי בשלושים השנים האחרונות. חוק הבריאות והחינוך התזונתי (DSHEA) בארצות הברית קבע בשנת 1994 את יעילות צמחי המרפא לשיפור הבריאות, בזכות שיטות הייצור הטובות שלהם.

הצמחים הנפוצים ביותר לייצור חליטות כוללים אכיניצאה, הפרע, גינקו בילובה, דקלון, ג'ינסנג, ולריאן, קמומיל, בן חרצית, ג'ינג'ר, נר הלילה וגדילן מצוי. ניתן לחלוט מספר עשבים יחד להגברת היעילות. סוגי ומגוון הצמחים, בתי הגידול שלהם, האופן בו הם מאוחסנים ומעובדים, ותהליכי הייצור שלהם, שאינם מבוססים על מזהמים הכוללים מתכות כבדות וחומרי הדברה, הם ההיבטים המשמעותיים ביותר בתכנית ניקוי רעלים.

המצבים הבריאותיים להם מסייעים חליטות צמחים

חליטות צמחיות משמשות לטיפול במצבים בריאותיים רבים כגון אלרגיות, אסטמה, אקזמה, פיברומיאלגיה, מיגרנות, עייפות כרונית, תסמונת מעי רגיז וסרטן.

גינקו בילובה – נמצא בשימוש ברפואה המסורתית לטיפול בהפרעות במחזור הדם וניקוי רעלים. מחקרי מעבדה הראו כי חליטה המורכבת מגינקו משפרת את זרימת הדם באמצעות הרחבת כלי הדם והפחתת דביקות טסיות הדם.

קאבה – משפר את הרווחה ושביעות הרצון, ומייצר תחושת רוגע. מספר מחקרים מראים כי חליטת קאבה מסייעת לטיפול בחרדה, נדודי שינה והפרעות עצבים קשורות. בנוסף, הוא מסייע לניקוי הכבד.

דקלון – מטפל בגידולים שפירים ולא סרטניים של בלוטת הערמונית. מספר מחקרים מצביעים על העובדה לפיה חליטת צמח זה יעילה לטיפול בתסמיני בעיות שתן, המובילות להצטברות רעלים בגוף.

אכיניצאה – משפרת את החסינות הטבעית של הגוף, ונחשבת לאחד מהצמחים הנפוצים ביותר לטיפול בהצטננות. סקירת 14 מחקרים קליניים בחנו את השפעת חליטת אכיניצאה מבחינת שכיחות ומשך ההצטננות, ומצאה כי החליטות סייעו בניקוי הרעלים מהגוף ובכך הפחיתו את הסיכויים לחלות בהצטננות ב-58%, כמו גם קיצור משך המחלה ביומיים.

סיכוני חליטות צמחים

בשימוש נכון, חליטות צמחיות מסייעות בטיפול במגוון נרחב של מצבים בריאותיים, ובמקרים מסוימים יתכן שיהיו להם פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות קונבנציונליות מסוימות. אך היות והחליטות נמכרות ללא פיקוח, הן עשויות לעיתים להכיל תוספים וחומרים מזהמים, שאינם רשומים על גבי התווית, ומחמירים את המצב.

חליטות צמחים מסוימות עשויות לגרום לתגובות אלרגיות או אינטראקציה עם תרופות קונבנציונליות, וחלקן עשויות להיות רעילות אם משתמשים בהן באופן לא נכון או במינון גבוה. לכן, חשוב להתייעץ עם הרופא או הרוקח לפני השימוש בחליטות.

ראו גם:
סדנת ניקוי רעלים

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!