פיזיותרפיה לימפטית

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

אם שמעתם את המונח פיזיותרפיה לימפטית ונותרתם קצת מבולבלים, זה בסדר גמור, מדובר על אחד התחומים הפחות מוכרים בתחום הפיזיותרפיה אך חשיבותו עצומה עבור אלה שזקוקים לו. מדובר על טיפול אותו מבצעים במידה ויש הפרעה קבועה בניקוז הלימפתי, הטיפול מורכב וכולל את הניקוז עצמו, חבישות לחץ והדרכה מעמיקה לטיפול עצמי באמצעות תרגילי התעמלות. מי זקוק לטיפול הזה, מתי מבצעים אותו ומי יכול לבצע אותו ומה קורה לנו בפועל כאשר אנו מבצעים טיפול פיזיותרפיה לימפטית? כל התשובות בהמשך.

 

מהי פיזיותרפיה לימפטית ובאילו מקרים מומלץ לטפל באמצעותה?

המערכת הלימפטית היא חלק בלתי נפרד ממערכת החיסון שלנו בגוף, היא זו שאחראית על החזרת חלבונים מהרקמה הבין תאית למחזור הדם וכשהיא סובלת מנזק כל שהוא יכול להתפתח לימפאדמה שגם נקראת בצקת לימפטית. מדובר על הצטברות של נוזל לימפטי ברקמת העור, זו מחלה כרונית שאינה ניתנת לריפוי אך בהחלט ניתן לשלוט בה באמצעות טיפול מתאים. היא יכולה להיווצר כתופעת לוואי של טיפול במחלת הסרטן, אך לעיתים היא נגרמת בשל זיהום פטרייתי, אי ספיקה ורידית, חסימה של בלוטות הלימפה או שיתוק בגפה מאירוע מוחי. התסמינים יהיו של תחושת כבדות, התקשות או אזור נפוח במיוחד, שינויים בעור והגבלה בתנועה של האזור.

פיזיותרפיה לימפטית היא טיפול משולב, היא כוללת טכניקות עיסוי שונות המיועדות להעברת נוזל לימפטי מהאזורים בהם הצטברה בצקת אל חלקים אחרים בגוף בהם אין בצקת ובהם מערכת הלימפה עובדת היטב. העיסוי עצמו מסייע להקלה בכאבים, לאחריו הפיזיותרפיסט יבצע חבישה או חליפת לחץ כדי לשמר את התוצאה.

 

האם טיפול זה נכלל בסל הטיפולים הניתנים ע"י קופות החולים ומי מבצע טיפול זה?

לרוב המטופלים עם נפיחות לימפטית אשר זקוקים לטיפול פיזיותרפיה לימפטית הם אנשים עם רקע של מחלות כלי דם או רקע אונקולוגי. הטיפולים כלולים בסל הבריאות והם מסובסדים אחרת בכל קופת חולים, כאשר יש קופות חולים שמסבסדות לחלוטין את רכישת המכשירים המשמשים כעזר ויש שרק חלק. הטיפולים נעשים במכונים של קופות החולים או שישנה זכאות לקבל החזר עבור טיפול שמתקבל מפיזיותרפיסטים שעובדים בהסדר עם קופות החולים אך הם עצמאיים. היתרון של העבודה מולם הוא זמינות תורים גבוהה בהרבה מקופות החולים, שם התורים יכולים להיות של חודשים קדימה במקרה הטוב.

 

האם פיזיותרפיה לימפטית בלבד עשויה לסייע לבעיה או שמא היא טיפול משלים?

אחרי האבחון המטופלים מופנים למכון פיזיותרפיה, שם תיערך להם בדיקה מקיפה כדי להבין מהו בדיוק הצורך בטיפול. לאחר מכן מתקבלת החלטה לגבי אופן הטיפול ומשכו, כאשר הטיפול נעשה אך ורק על ידי פיזיותרפיסטים אשר הוכשרו לטיפול בתחום הלימפטי.

מטרת הטיפול היא להפחית את הנפיחות עד למינימום האפשרי ומתן כלים למטופלים כדי לסייע לעצמם ביום יום. כדי למנוע את החמרת הבצקת וכדי לטפל בה ביום יום המטופלים צריכים להתגייס למשימה, שכן מדובר על טיפול מסייע, אך הוא לא יכול לפתור את הבעיה שכן אין לה ריפוי. הטיפול נועד לאפשר איכות חיים וסבל מופחת עד כמה שאפשר עבור מי שסובל מהתופעה ואפשר לעשות זאת אף בהצלחה גדולה. רצוי למצוא פיזיותרפיסט בתל אביב והסביבה אם גרים באזור והתמדה היא שם המפתח להצלחה.

הנכתב הינו מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!