ניקוי רעלים דיגיטלי

ניקוי רעלים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לניקוי רעלים!

ניקוי רעלים דיגיטליכשאנשים מחוברים אל הטלפון החכם שלהם באופן קבוע, נלחצים מעצם המחשבה על כמות המיילים הרבה הנערמת בתיבת הדואר הנכנס, וסבורים שלאנשים המעלים תמונות באינסטגרם יש חיים הרבה יותר טובים משלהם, מומלץ להבחין בסימני האזהרה.

אם הם לוקחים את הטלפון ביד ברגע שהם מתעוררים, לא זוכרים מתי בפעם האחרונה קראו ספר אמיתי עם דפים של ממש, או שיש להם מיליון תירוצים מדוע אינם מסוגלים למצוא את הזמן להתחיל לתרגל יוגה או מדיטציה, זה הזמן לניקוי רעלים דיגיטלי, על מנת לבצע "ריסטרט" גופני ונפשי.

עומס אנרגטי ותודעתי

ככל שאדם מחובר יותר למדיה הדיגיטלית הסובבת אותו, הוא מקבל יותר מיילים והודעות טקסט, ומרחיב לעומק את גישתו למידע באינטרנט. ככל שקצב העולם הדיגיטלי מתגבר, מתעורר הצורך להגיב באופן מיידי על כל צורות התקשורת המקוונות, מסביב לשעון. כשהמצב מתחיל לערער את שיווי המשקל, ניקוי רעלים דיגיטלי מסייע להשבת החיים למסלולם ולתפקוד הרמוני עם קצב אישי במקום התרוצצות לפי הקצב אותו הכתיב מישהו אחר.

חשוב ובריא ליישר קו עם העולם המהיר של היום, אך יש להקפיד גם לקחת צעד אחד אחורה מהרעש, ולכוון את תשומת הלב והתודעה למה שחשוב באמת, ולמה שמוביל לפרודוקטיביות גדולה יותר המאפשרת אושר אמיתי.

בדיוק כפי שנסיעה למקום חדש מעניקה נקודת מבט חדשה, ניקוי רעלים דיגיטלי עובד באופן זהה. באמצעות ניתוק קווי התקשורת הדיגיטליים, ניתן להתבונן על החיים באופן אחר ולהתחבר לרמות עמוקות יותר של יצירתיות.

יתרון נוסף ענק של ניקוי רעלים דיגיטלי הוא יחסים משופרים. מבט מהיר על בתי קפה ומסעדות מגלה קבוצות של אנשים, או אפילו זוגות, שקועים בטלפונים שלהם. בכל פעם בה משתמשים בטלפון ליצירת מגעים חברתיים או במהלך סיטואציות חברתיות, מבזבזים זמן איכות עם האדם שנמצא, במציאות, ממש ממול.

למידת הנוכחות בכל רגע של המציאות, גם כשמדובר ברגעים שאינם נוחים, היא אחד הכישורים החיוניים ביותר עליהם ניתן להתאמן במסגרת ניקוי רעלים דיגיטלי. התנתקות זמנית ממיילים, מדיה חברתית ונבירות באינטרנט, היא שיטה נפלאה לחידוש אנרגיה והשגת נקודת מבט לגבי המקום של האדם בחיים עצמם.

האופן בו ניתן לבצע ניקוי רעלים דיגיטלי

יותר מידי טרנדים של סדנאות ניקוי רעלים שונות ומשונות צצות מדי יום. כדי להתנקות באופן פנימי ותודעתי מהשפעות המדיה המקוונת על החיים, ניתן לנקוט במספר צעדים פשוטים, אך להתחייב להם:

ראש השנה הוא נקודת התחלה מצוינת. אך כל תאריך בשנה, בחודש או בשבוע יכול להתאים. בתאריך זה מכבים את כל המחשבים, הטלפונים החכמים, המחשבים הניידים, הטבלטים וכל ההתקנים הדיגיטליים האחרים בסביבה.

מחליטים על משך זמן הגמילה – יממה שלמה לפחות מומלצת ביותר.

מנצלים את ניקוי הרעלים הדיגיטלי בחכמה – עושים משהו שכבר מזמן לא בוצע, כגון קריאה, בישול מתכון חדש (ולא, זה לא תירוץ להיכנס לרשת כדי למצוא אותו), לסדר את הארון, או להיפגש עם חבר.

תשומת לב לרגשות במהלך הגמילה – מומלץ לכתוב אותם, אבל אין צורך לרוץ אל הבלוג האישי או המתחם הפרטי בפייסבוק או בטוויטר. מחברת עבה ועט יעשו את העבודה טוב יותר.

סיום ניקוי הרעלים הדיגיטלי – מתאפשר עם הגדרת שלוש כוונות ברורות לגבי ההמשך, והצבת כללים ברורים לגבי השימוש במדיה דיגיטלית.

צעדים קטנים לקראת חיים בריאים ומאושרים

בשלב הסופי מתחילים ליהנות מנקודת המבט החדשה והבריאה על החיים. אם ההתנתקות מהרשת מפחידה מדי, מומלץ לנסות פשוט להתעלם מהפייסבוק או האינסטגרם למשך מספר ימים ולראות איך זה הולך.

ניתן אף ליצור מחויבות שלא לבדוק את הטלפון במהלך מפגשים חברתיים. יש להתחיל בצעדים קטנים ולהרגיש אותם. היתרונות המדהימים יופיעו ויובילו להשתתפות בצורה כלשהי של ניקוי רעלים דיגיטלי, לפני שאדם יבין מה ואיך זה קרה.

Picture of אבי סופר ניקוי רעלים
אבי סופר ניקוי רעלים

אבי סופר, מנקה רעלים מגוון שיטות מוכרות. איש מקצוע ותיק בתחומו, עם ניסיון עשיר מאד הכולל הצלחות ושלל טופלים מרוצים, מקים ומייסד המרכז לניקוי רעלים.

053-3568152
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!